Oświetlenie dekoracyjne

| Blog | 6 marca 2018

Oświetlenie dekoracyjne kojarzy nam się z dyskotekami oraz z głośnymi imprezami w plenerze, czyli z tymi których obowiązkowym elementem jest scena na której to występują artyści.

Mowa tu o artystach śpiewających którzy zarabiają na występach. Tacy artyści są znani w sensie medialnym i zarabiają konkretne pieniądze za jeden kilkugodzinny występ. Tego typu artyści dosłownie elektryzują spore tłumy i dlatego chcą zarobić na swoim występie konkretne pieniądze w te kilka godzin. No ale oświetlenie dekoracyjne widuje się też na fontannach, czyli na obiektach które są w centrach miast i uwodzą odwiedzających grą strumieni wody i świateł. W tego typu spektakl który się nie kończy dość często wplecione są też lasery, których działanie jest atrakcyjne. Te lasery są rzecz jasna nowością, ale już zdobywają uznanie bo w przeciwieństwie do fajerwerków dają piękniejszy pokaz na nocnym niebie i dlatego są łączone z rzeźbami i fontannami jako forma uatrakcyjnienia całego widowiska. Ta forma uatrakcyjnienia polega też na stworzeniu iluzji pewnego rodzaju.

Światła dekoracyjne, to też oświetlenie upiększające typowe wesele. No bo wesela to miejsce na piękną grę świateł i na kapelę która nie jest tą wybitnie popularną opcją, ale upiększa całość. Wesele od dyskoteki różni też i to, że grają tam nieco spokojniejszą nastrojową muzykę, a gra świateł jest do tego dopasowana. Dlatego światła, lampki typu LED, a czasami nawet jakiś niewielki laserowy pokaz stają się częścią wesel, które dzięki nim zyskują na smaku i dodatkowo nabierają magicznego wymiaru. No bo lasery mogą wyświetlać fantastyczne wzory s kropek na ścianach, rzeźbach i nawet na roślinach. To laserowe światło nie szkodzi roślinom bo nie jest intensywne i co najważniejsze porusza się tworząc intrygujący spektakl który dodatkowo ożywia okolicznościową imprezę.

No ale oświetlenie dekoracyjne to też spektakle światła powiązane ze świętami oraz z ważnymi wydarzeniami. Te spektakle zazwyczaj swoje kosztują, bo są starannie zaprojektowane. No ale koszt ten jest niższym od pokazu fajerwerków które to dość szybko się kończą. No a gra świateł dekoracyjnych i laserów na pomnikach oraz na charakterystycznych budowlach jest równie piękna i co najistotniejsze może trwać dość długo. Ten sam spektakl może nawet odbywać się co dzień przez tydzień i to zamiast jednego pokazu fajerwerków, czyli opcja ta jest opłacalną.

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 109, dzisiaj: 1