Kapcie, które dziecko będzie uwielbiać

| Blog | 5 czerwca 2017

Kapcie nosi się przez wiele godzin w ciągu doby. O ile dziecko nie jest na zewnątrz albo nie śpi czy wypoczywa, to będzie je mieć na stopach. Nie jest więc obojętne, jakie one są. Powinny być komfortowe w noszeniu i pozytywnie wpływać na nastrój. To pierwsze to wynik ich konstrukcji i zastosowanych materiałów. Natomiast dla dobrego samopoczucia ważne jest także, jak one wyglądają.

Najlepsze są miękkie, lekkie, wygodne. Na zimę przydają się cieplejsze modele. By się nie zsuwały, te przeznaczone dla najmłodszych muszą obejmować całą stopę albo dobrze do niej przylegać. Elementem, który sprawia, że kapcie dla dzieci idealnie trzymają się na ich stopach są także rzepy. Nieco starszym można kupić kapcie klapki. Nadal lubiane są wtedy modele z rzepami. Dziewczynki chętnie noszą noszą kapciowe balerinki. Są wygodne, a przy tym bardzo urocze. Kiedy jest zimno, by było ciepło w stopy, przydają się bardziej zabudowane, wsuwane modele, ocieplane od środka. Przy dużej różnorodności fasonów i rodzajów kapci każde dziecko znajdzie takie, które najwygodniej będzie mu nosić. Trzeba je także dobierać adekwatnie do pory roku.

Tak jak ich cechy użytkowe, tak samo ważny jest ich atrakcyjny wygląd. Wybór kolorów oraz wzorów daje możliwość znalezienia najfajniejszych, czyli najbardziej trafiających w gust dziecka. Mogą to być kapcie różowe albo w serduszka, kwiatuszki czy w kropki dla dziewczynki. Chłopcu mogą się spodobać modele z ciekawym nadrukiem. Najmłodszym podobają się kapcie dla dzieci z wizerunkiem zwierzątka. Niektóre mają bardzo zabawny wygląd. Takie ze zwierzętami lubią nieraz i starsze nieco dzieciaki. Kapciuszki z ulubionym motywem czy w ulubionym kolorze są dziecku bardzo potrzebne. Noszenie ich ma bardzo dobry wpływ na samopoczucie. Dziecko czuje się pewniej i ma lepszy humor. Włożenie bardziej zabawnych i oryginalnych potrafi błyskawicznie wywołać uśmiech. Warto, by dziecko miało chociaż jedne takie. Przydadzą mu się i takie albo inne oryginalne czy szczególnie urocze, i takie bardziej poważne. Będzie mogło wkładać najlepsze do okazji, ubioru oraz swojego samopoczucia.

Niektóre dzieci nie lubią kapci. Jeśli jednak wynajdzie im się takie, które bardzo się spodobają, to mogą je polubić. Ważny jest zarówno ich wygląd, jak i konstrukcja. Nieraz wystarczy kupić coś w zupełnie innym stylu, by przypadło do gustu. Jeśli będą szczególnie atrakcyjnie się prezentować, to tym chętniej zaczną gościć na stopach dzieci. Wszystkim, także tym, którzy chętnie chodzą w kapciach, warto znajdować takie w ulubionym kolorze i z lubianymi przez nie motywami.

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 428, dzisiaj: 1

  

Zostaw odpowiedź